فارسیfa Englishen
تلفن:07633665068
ساعت کاری

شنبه-چهارشنبه7:30-14:30پنجشنبه7:30-13

آدرس

بلوار رسالت،ساختمان بنیاد واحد226-228

Author
شرکت مهندسین

مشاور حرا پویای بندر

این شرکت با چهار دپارتمان اصلی :معماری ،سازه ، تاسیسات و شهرسازی با سالها تجربه مشغول به فعالیت می باشد .

تماس با ما

طراحی

طراحی ساختمان معماری مفهومی است که با تاکید بر اجزای یک سازه یا ساختمان، آنها را تبدیل به یک کل عملکردی می کند که هم کارا و هم زیبا باشد. این کار طی یک فرآیند رخ می دهد و بر طبق یک سری اهداف و در چارچوب یک سری محدودیت ها (قوانین ساخت و ساز). برخی معتقدند که موضوع عملکرد در معماری دارای اهمیت بیشتری است و یک معمار در درجه اول باید به نیازهای عملکردی کاربران پاسخ دهد. 

طراحی ساختمان بر اساس اصول معماری، مهندسی و تکنیکی صورت می پذیرد. یک نقشه ساختمان حرفه ای و اصولی، اولین گام برای احداث یک پروژه ساختمانی می باشد. طراحی ساختمان برای تمامی پروژه های ساختمانی لازم و ضروری است که توسط یک معمار یا مهندس ساخت انجام می گردد.

برای ساختمان های کوچک معمولاً این کار توسط یک طراح ساختمان، نقشه کش، طراح داخلی و یا پیمانکار انجام می شود. طراحی برای پروژه های ساختمانی بزرگ نیاز به عده زیادی از افراد حرفه ای تحت نظارت یک معمار دارد.

بروشور خدمات

سوالات متداول

• بازدید از محل پروژه،
• اندازه گیری و طراحی اولیه،
• تحلیل سایت و پروژه
• تهیه نقشه ها و پلانها
• طراحی سه بعدی
• تهیه جزئیات ،
• متره و برآورد

هزینه ها همیشه مهمترین سئوال همه کارفرماهاست -سعی شده در این بخش بصورت کاملا مختصر درمورد هزینه ها راهنمایی لازم صورت گیرد .
هزینه ها در این بخش ویلاسازی شامل موارد ذیل می باشند:
1- طراحی (معماری ،سازه،دکوراسیون)

که معمولا به صورت متری محاسبه می شنود.

2-هزینه طراحی محوطه سازی (معماری سبز)

بصورت متری محاسبه میشود و در صورت پایین بودن متراژ قیمت بصورت کلی مشخص می شود.

3-هزینه اجرای معماری و سازه

بر اساس نقشه های بخش 1 مشخص و متره و برآورد می شود.

4-هزینه اجرای محوطه

بر اساس نقشه های فاز 2 متره برآورد و انجام می شود.

اصول طراحی

اصول طراحی ساختمان
طراحی معماری ( فاز صفر معماری ، فاز یک معماری ، فاز دو معماری )

برای انجام یک پروژه معماری مراحلی را باید به ترتیب طی کرد که قبل از شروع هر یک از مراحلِ طراحی معماری، باید مرحله پیش رو را به بهترین نحو و روش و بدون هیچ نقصی پشت سر گذاشت .کلیه پروژه های معماری جهت طراحی از سه بخش اصلی تشکیل می شوند. این سه بخش (فاز) بایستی به صورت منظم و متداوم پس از دیگری و پشت سر یکدیگر قرار بگیرند تا طراحی معماری مورد نظر به صورت استاندارد پیاده سازی شود هر سه این بخش ها لازم و ملزوم یکدیگر بوده و در صورت عدم اجرای مناسب یک فاز معماری یا عدم پیوستگی مناسب بین آنها کل مجموعه طراحی معماری پروژه با شکست مواجه خواهد شد.
اولین مرحله فاز صفر معماری یا همان مطالعات معماری می باشد در این قسمت مطالعات مربوط به زمین مانند خاک شناسی و ژئوتکنیک که بر شناخت گسل های موجود و میزان استجکام زمین و زلزله خیز بودن و میزان قدرت تحمل زمین برای ایجاد یک بنا و. تمرکز دارد انجام می شود ضوابط و شرایط اولیه جهت طراحی و ساخت، کلیه مطالعات شهری و مدنی از حیث ضوابط شهری و.. که پس از انجام مطالعات و پژوهش و انجام فاز صفر معماری و تایید آن به فاز بعد می رسیم. مرحله بعد فاز یک معماری که همان طراحی اولیه معماری می باشد که به طور مفصل در آیتم های بعدی بیان خواهیم کرد.پس از این مرحله میرسیم به مرحله فاز دو معماری و تهیه دیتیل ها و نقشه های اجرایی معماری می باشد.
بخش اول طراحی معماری ساختمان که شامل پلان‌ها و طراحی سه بعدی داخلی و نمای ساختمان می‌باشد.

بخش دوم طراحی سازهٔ ساختمان بر اساس آیین نامه‌های داخلی یک کشور که از روی آن طراحی نقشه‌های اجرایی کشیده شده و ساختمان (سازه) اجرا می‌شود.

بخش سوم طراحی تأسیسات ساختمان که در آن به طراحی تأسیسات مکانیکی و برقی پرداخته می‌شود.

تصمیماتی که یک معمار طراح ساختمان می گیرد در امنیت عمومی مؤثر است. معمار نقشه پلان ساختمان را طراحی می کند و طراحی بر اساس نام معمار، مهندسی می شود. تکنولوژیست های معماری به عنوان طراحان ساختمان آموزش می بینند و مهم است که به مدارس معماری رفته باشند. از طرفی طراحی پلان، کار یک نفر نیست و یک کار گروهی به شمار می رود. هر کدام از اعضای تیم یک بخش از پروژه طراحی را بر عهده می گیرد. به همین منظور، برای طراحی پلان باید به سراغ یک تیم با تجربه و متخصص بروید تا نتیجه کار موفقیت آمیز باشد.